Powrót do sprawności po udarze jest trudnym i długotrwałym procesem. Warto więc wesprzeć rehabilitację ruchową dodatkowymi, przyjemnymi ćwiczeniami.
Nasi fizjoterapeuci chętnie pomogą w doborze prawidłowych ćwiczeń i zabiegów fizykalnych.
SPRAWDŹ NASZE NOWOŚCI!
FitMi
jest to pierwsze, tak innowacyjne skuteczne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej (np. w hemiplegii – porażeniu połowicznym). rehabilitacja po udarze, ćwiczenia po udarze mózgu i porażeniu mózgowym. Polecane przez wielu lekarzy i specjalistów rehabilitacji.
Ćwiczenia odbywają się w formie nieskomplikowanej gry komputerowej – atrakcyjnej dla każdego (osoby młodej i starszej – dla każdego kto przebył udar mózgu). Pomaga poprawić mobilność rąk, dłoni, ramion, tułowia i nóg. Urządzenie dostosowuje się do aktualnego stanu pacjenta i etapu rehabilitacji poudarowej. Można rozpocząć proces rehabilitacji neurologicznej pacjenta – niezależnie od stanu pacjenta. FitMi używany jest nawet do wczesnej rehabilitacji neurologicznej.
Więcej o FitMi przeczytasz na stronie naszego partnera TUTAJ
MusicGlov
to zaawansowana technologicznie rękawica do rehabilitacji – po udarze mózgu i porażeniu mózgowym – stymulująca neurologicznie w celu poprawy funkcji dłoni.
Dlaczego do rehabilitacji neurologicznej wykorzystujemy muzykę?
Dowiedziono, że muzyka jest jednym z najważniejszych czynników motywujących pacjentów do kontynuowania ćwiczeń. Kontakt z nią, poprzez słuchanie oraz, o ile to możliwe, granie działa stymulująco na neuroplastyczność mózgu, czyli tworzenie nowych połączeń nerwowych w korze mózgowej – proces niezwykle istotny w rehabilitacji neurologicznej (np. po udarze mózgu).
Osoby, które korzystały z MusicGlove zgodnie podkreślają, że dzięki muzyce zwykle żmudna rehabilitacja neurologiczna stała się znacznie przyjemniejsza.
Klinicznie udowodniono, że poprawia funkcję ręki w ciągu 2 tygodni poprzez wzmocnienie osłabionych mięśni dłoni – efektywna rehabilitacja dłoni.
Dla kogo jest MusicGlove – sprzęt do rehabilitacji dłoni?
Zestaw MusicGlove stworzono z myślą o rehabilitacji dłoni – poprawie funkcji dłoni ograniczonych przez:
- udar mózgu (udar krwotoczny / udar niedokrwienny);
- uszkodzenie mózgu;
- uszkodzenie rdzenia kręgowego;
- urazy neurologiczne oraz urazy mięśni;
- wady rozwojowe;
- dziecięce porażenie mózgowe;
- innym urazie neurologicznym.
Jak wyglądają takie ćwiczenia? Obejrzyj krótki film jak nasi pacjenci ćwiczą na wybranych sprzętach!
Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę-> tel. 730 66 20 12
Aktualne ceny zabiegów TUTAJ