Przekaż 1,5% podatku Fundacji „Promyczek” KRS 0000437424

Każda osoba, która płaci podatek dochodowy od osób fizycznych ma możliwość przekazania 1,5% swojego podatku w zeznaniu rocznym na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Przekazanie 1,5% podatku nie generuje dodatkowych kosztów dla podatnika, ani też nie wpływa na kwotę zobowiązania podatkowego.

Procedura nie jest skomplikowana, a dzięki temu szybko i łatwo można wesprzeć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Oto jak przekazać swój 1,5% podatku.

Jeżeli jesteś emerytem lub rencistą i nie masz obowiązku złożenia zeznania podatkowego oraz:

• dostałeś roczne rozliczenie podatku PIT-40A
  • nie korzystasz z odliczeń,
  • chcesz przekazać 1,5% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego

wystarczy, że złożysz PIT-OP w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Jeżeli złożysz oświadczenie PIT-OP, będzie to oznaczać, że wyraziłeś zgodę na przekazanie kwoty w wysokości 1,5% podatku należnego.

Ponadto, jeżeli otrzymałeś od organu rentowego roczne obliczenie podatku PIT-40A i nie złożysz wniosku PIT-OP, organ podatkowy przekaże kwotę 1,5% podatku należnego na rzecz OPP wskazanej przez Ciebie we wniosku zawartym w zeznaniu, korekcie zeznania lub w PIT-OP za 2022 rok. W tym przypadku przekazanie kwoty 1,5% podatku należnego na rzecz OPP następuje na podstawie wniosku PIT-OP sporządzonego przez organ podatkowy za pośrednictwem portalu podatkowego o (automatyczna akceptacja PIT-OP).

Żeby przekazać 1,5% swojego podatku na formularzu PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 w pozycji „Numer KRS” należy podać numer KRS organizacji pożytku publicznego, a następnie wskazać kwotę 1,5% zobowiązania podatkowego.

Osoba składająca PIT może również wypełnić pole „Cel szczegółowy” i wskazać konkretnego podopiecznego, któremu przekaże swoje 1,5% podatku.

warsztat terapii zajeciowej promyczek andrychow wadowice

Prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zajmujemy się diagnozą i terapią niemowląt, dzieci w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

zajecia dla dzieci rozwijajace kreatywnosc fundacja promyczek andrychow

Organizujemy zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe dla dzieci.

Prowadzimy rehabilitację i fizjoterapię dla dzieci i młodzieży.

rehabilitacja dzieci Centrum Promyczek Andrychów fizjoterapeuta Andrychów

Prowadzimy zbiórki publiczne i akcje charytatywne.

Organizujemy wolontariat na rzecz osób z niepełnosprawnością.

zbiórka, akcja charytatywna, andrychów, fundacja promyczek

Organizujemy integracyjne bale charytatywne, łącząc radość wspólnej zabawy z pomocą potrzebującym

Realizujemy zajęcia z arteterapii i wspieramy sztukę tworzoną przez osoby wykluczone społecznie.

zajecia arteterapii andrychow wadowice kety fundacja promyczek
rehabilitacja spoleczna i zawodowa fundacja wtz promyczek

Organizujemy wycieczki, umożliwiając niezapomniane przygody podróżnicze dla osób z niepełnosprawnościami.