Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyczek” w Andrychowie prowadzony jest przez Fundację „Promyczek”. Nasza placówka dedykowana jest aktywnemu wspomaganiu procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Naszym głównym celem jest stworzenie możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej dla osób niezdolnych do podjęcia pracy, poprzez pozyskiwanie i przywracanie niezbędnych umiejętności.

warsztat terapii zajeciowej promyczek andrychow wadowice

WTZ „Promyczek” koncentruje swoje działania na osiągnięciu konkretnych celów, które obejmują szeroko pojętą rehabilitację zawodową i społeczną. Nasza misja jest oparta na dwóch głównych obszarach działań, które ukierunkowane są na rozwój jednostki i jej aktywne zaangażowanie w społeczeństwo.

Aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej

W sercu naszych działań leży dążenie do kompleksowej rehabilitacji, obejmującej zarówno sferę zawodową, jak i społeczną. Stawiamy sobie za zadanie nie tylko przywracanie umiejętności zawodowych, ale również integrowanie uczestników w społeczeństwo. Nasze programy są elastyczne i dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdej osoby, co pozwala na skupienie się na rozwijaniu zarówno umiejętności zawodowych, jak i społecznych. W ten sposób wspieramy uczestników w pełnym spektrum ich rozwoju, pomagając im odzyskać pewność siebie oraz zdolność do samodzielnego funkcjonowania.

Stwarzanie możliwości osobom niepełnosprawnym

Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie sprzyjających warunków dla rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Poprzez zróżnicowane zajęcia, dążymy do przywracania lub rozwijania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. W ten sposób otwieramy drzwi do pełnego uczestnictwa w życiu zawodowym, umożliwiając naszym uczestnikom aktywne zaangażowanie się w społeczeństwo. Tworzymy bezpieczne i wspierające środowisko, w którym każda osoba ma szansę rozwijać swoje talenty i umiejętności, czując się pełnowartościowym członkiem społeczności.

wtz andrychow malopolska niepelnosprawni

Metody Realizacji Celów:

1. Stosowanie Technik Terapii Zajęciowej:
    • Wykorzystujemy innowacyjne metody terapii zajęciowej, dostosowując je do indywidualnych potrzeb uczestników.
    • Zadania i zajęcia są zaprojektowane w celu usamodzielnienia uczestników, rozwijania ich umiejętności życia codziennego i wzmacniania zaradności osobistej.
  2. Rozwój Psychofizycznych Sprawności:
    • Organizujemy zajęcia mające na celu rozwijanie psychofizycznych sprawności uczestników.
    • Dbamy o holistyczny rozwój, angażując się w różnorodne aktywności, które wspierają zdrowie psychiczne i fizyczne.
  3. Podstawowe i Specjalistyczne Umiejętności Zawodowe:
    • Oferujemy programy szkoleniowe skierowane na rozwijanie podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych.
    • Dzięki temu uczestnicy zyskują konkretne kompetencje, umożliwiające im uczestnictwo w szkoleniach zawodowych lub podjęcie zatrudnienia.

rehabilitacja spoleczna i zawodowa fundacja wtz promyczek

Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyczek” to miejsce, gdzie troszczymy się o każdego uczestnika, wspierając go w drodze do samodzielności i aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie. Jesteśmy dumni z naszej roli w procesie rehabilitacji i zapraszamy do zapoznania się z naszymi programami oraz możliwościami uczestnictwa.

Dołącz do nas w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/WTZandrychow

Adres:
ul. Krakowska 35, Andrychów