MISJA

Fundacja „Promyczek” powstała z głębokiej potrzeby serc wypełnionych troską o dobro i pomoc dzieciom w potrzebie.

Naszym celem jest organizowanie i niesienie pomocy medycznej, edukacyjnej, społecznej i wychowawczej dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom.

DZIAŁANIA

Fundacja „Promyczek” jest organizacją pożytku publicznego działającą od 2012 roku.
Podejmujemy zintegrowane i kompleksowe działania na rzecz dzieci z wyzwaniami rozwojowymi otaczając opieką cała rodzinę. Od 2015 oferujemy nasze wsparcie również osobom dorosłym.

• Wczesna diagnostyka
  • Rehabilitacja
  • Wczesne wspomaganie rozwoju
  • Opieka
  • Edukacja
  • Wsparcie dla rodziców i opiekunów
  • Kampanie społeczne
  • Szkolenie i doskonalenie zawodowe specjalistów
  • Integracja środowisk lokalnych

RADA FUNDACJI

• Przewodniczący: Bogdan Bury
  • Członek Rady:  Władysława Misiarz

ZARZĄD FUNDACJI

• Prezes Zarządu: Agata Janosz-Jarzyna
  • Członek Zarządu: Katarzyna Mrzygłód
  • Członek Zarządu: Elżbieta Osowska
  • Członek Zarządu: Magdalena Poraj-Porawska

Zarząd Fundacji  oraz Rada Fundacji pełnią swoje funkcje społecznie.

SPRAWOZDANIA

Fundacja „Promyczek” posiada status organizacji pożytku publicznego.
Sprawozdania merytoryczne i finansowe fundacji publikowane są na stronie Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

NAGRODY

W 2016 roku Fundacja „Promyczek” została uhonorowana nagrodą Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” – wyróżnieniem w kategorii Polityka społeczna, Zdrowie oraz Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.