Padał śnieg, dzwoniły dzwonki, magia Świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła na Kocierzu…

8. i 9. grudnia odbyły się Beskidzkie Warsztaty z Mikołajem organizowane przez Kocierz HOTEL&SPA. Pogoda nie sprzyjała spacerom i z wielka przyjemnością siedzieliśmy wokół kominka przygotowując świąteczne dekoracje.

W sobotę na zaproszenie Fundacji „Promyczek” warsztaty „ Fabryka ozdób choinkowych” poprowadziła pani Justyna Bizoń, której serdecznie dziękujemy! Spod rąk dzieci i rodziców przybyłych na Kocierz wyszły prawdziwe cudeńka, chętnie pomagali wolontariusze ze szkoły w Sułkowicach – Łęgu. Bańki zawisły na choince w Karczmie lub pojechały do domów, w których będą przypominały o misji naszej organizacji.

W niedzielę nasze stoisko uginało się pod piernikami, które własnoręcznie upiekli rodzice podopiecznych Fundacji. Królował biały, czerwony i zielony lukier. Powstawały choinki,  małe renifery, piernikowe chatki i gwiazdki, dzwoneczki i serduszka. Zapach pierników potęgowany palącym się w pobliżu ogniem miło zagrzewał do pracy.

Piernikowe wspomnienia Beskidzkich Warsztatów ozdobiły choinkę na Kocierzu lub pojechały przybrać domowe drzewka.

Dziękujemy Kocierz HOTEL&SPA za zaproszenie i możliwość udziału w Warsztatach.

Do zobaczenia za rok!