Powrót do sprawności po udarze jest trudnym i długotrwałym procesem. Warto więc wesprzeć rehabilitację ruchową dodatkowymi, przyjemnymi ćwiczeniami.

Nasi fizjoterapeuci chętnie pomogą w doborze prawidłowych ćwiczeń i zabiegów fizykalnych.

SPRAWDŹ NASZE NOWOŚCI!

FitMi

jest to pierwsze, tak innowacyjne skuteczne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej (np. w hemiplegii – porażeniu połowicznym). rehabilitacja po udarze, ćwiczenia po udarze mózgu i porażeniu mózgowym. Polecane przez wielu lekarzy i specjalistów rehabilitacji.
Ćwiczenia odbywają się w formie nieskomplikowanej gry komputerowej – atrakcyjnej dla każdego (osoby młodej i starszej – dla każdego kto przebył udar mózgu). Pomaga poprawić mobilność rąk, dłoni, ramion, tułowia i nóg. Urządzenie dostosowuje się do aktualnego stanu pacjenta i etapu rehabilitacji poudarowej. Można rozpocząć proces rehabilitacji neurologicznej pacjenta – niezależnie od stanu pacjenta. FitMi używany jest nawet do wczesnej rehabilitacji neurologicznej.

Więcej o FitMi przeczytasz na stronie naszego partnera TUTAJ

MusicGlov

to zaawansowana technologicznie rękawica do rehabilitacji – po udarze mózgu i porażeniu mózgowym – stymulująca neurologicznie w celu poprawy funkcji dłoni.
Dlaczego do rehabilitacji neurologicznej wykorzystujemy muzykę?
Dowiedziono, że muzyka jest jednym z najważniejszych czynników motywujących pacjentów do kontynuowania ćwiczeń. Kontakt z nią, poprzez słuchanie oraz, o ile to możliwe, granie działa stymulująco na neuroplastyczność mózgu, czyli tworzenie nowych połączeń nerwowych w korze mózgowej – proces niezwykle istotny w rehabilitacji neurologicznej (np. po udarze mózgu).
Osoby, które korzystały z MusicGlove zgodnie podkreślają, że dzięki muzyce zwykle żmudna rehabilitacja neurologiczna stała się znacznie przyjemniejsza.

Klinicznie udowodniono, że poprawia funkcję ręki w ciągu 2 tygodni poprzez wzmocnienie osłabionych mięśni dłoni – efektywna rehabilitacja dłoni.

Dla kogo jest MusicGlove – sprzęt do rehabilitacji dłoni?
Zestaw MusicGlove stworzono z myślą o rehabilitacji dłoni – poprawie funkcji dłoni ograniczonych przez:

  • udar mózgu (udar krwotoczny / udar niedokrwienny);
  • uszkodzenie mózgu;
  • uszkodzenie rdzenia kręgowego;
  • urazy neurologiczne oraz urazy mięśni;
  • wady rozwojowe;
  • dziecięce porażenie mózgowe;
  • innym urazie neurologicznym.

 

Jak wyglądają takie ćwiczenia? Obejrzyj krótki film jak nasi pacjenci ćwiczą na wybranych sprzętach!

 

Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę-> tel. 730 66 20 12

Aktualne ceny zabiegów TUTAJ

 

Nasz partner w rehabilitacji osób dorosłych