„Jarmark Sztuki Wrażliwej 2020” to druga edycja otwartego konkursu plastycznego, którego organizatorem jest Fundacja „Promyczek” z Andrychowa. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Wadowickiego.

Do działania zostały zaproszone dzieci i młodzież z niepełnosprawnością w wieku od 6 – 19 roku życia z ośrodków, szkół, domów kultury, fundacji, stowarzyszeń, świetlic i innych placówek oświatowych i kulturalnych. Głównym założeniem inicjatywy było zainteresowanie uczestników narracyjnymi formami plastycznymi, odwołującymi się do fantazji i wyobraźni oraz inspirowanie indywidualnych poszukiwań plastycznych dla wyrażenia wielu treści za pomocą różnorodnych form plastycznych.

”Jarmark Sztuki Wrażliwej” nawiązuje do literatury, poezji bądź sztuki twórców z całego powiatu Wadowice. Tegoroczną inspiracją do wykonania prac konkursowych stało się słowo oraz postać Jana Pawła II i jego miłość do ludzi oraz sztuki.

Głównym celem konkursu była chęć rozwijania wrażliwości estetycznej, wyobraźni i różnych form wyrażania siebie, rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Prezentacja ich twórczości, uzdolnień i zainteresowań jak również uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społeczności lokalnej oraz promowania sztuki twórców z powiatu wadowickiego i uwrażliwianie społeczeństwa na problem tolerancji oraz integracji.

W tym roku w konkursie udział wzięło 17 osób, w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Aneta Lachendro, Zbigniew Bury i Agata Jarzyna postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I – od 6 do 12 lat

I miejsce – Szymon Ryłko -– SP przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kaczynie

I miejsce – Piotr Myśliwiec – Przedszkole nr3 w Andrychowie

II miejsce – Ilona Graca – SP przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kaczynie

II miejsce – Franciszek Bogacz– SP przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kaczynie

III miejsce – Wiktoria Misiek– SP przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kaczynie

III miejsce – Nikola Smolec – Przedszkole nr3 w Andrychowie

III miejsce – Joanna Palkij – ZSS w Sułkowicach Łęgu

Wyróżnienia:

Kamila Kordeczka – ZSS w Sułkowicach Łęgu

Dominik Łysoń – Przedszkole nr3 w Andrychowie

Maja Mrzygłód – Przedszkole przy ZSS Inwałd

Tomasz Wiercimak – przedszkole nr3 w Andrychowie

II kategoria – od 12 do 19 lat

I miejsce – Amelia Rokowska – SP nr 4 Andrychów

I miejsce – Bartosz Sekuła – SP nr 4 Andrychów

II miejsce – Oliwia Króliczek- SP nr 4 Andrychów

II miejsce – Malgorzata Dziedzic – ZSS Inwałd

III miejsce – Jakub Kowalski – SP przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kaczynie

Wyróżnienia:

Sandra Kierpiec – SP nr 4 Andrychów

Oprócz nagród jury profesjonalnego zostały przyznane ex aequo dwie nagrody publiczności dla: Piotra Myśliwiec z Przedszkola nr 3 w Andrychowie oraz Małgorzaty Dziedzic z ZSS Inwałd – głosowanie odbyło się na profilu FB Fundacji „Promyczek”.

Pragniemy podkreślić bardzo wysoki poziom wykonanych prac konkursowych, wielkie zaangażowanie uczestników oraz ich opiekunów i niesamowitą wyobraźnię jak i otwartość w działaniu artystycznym. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i usatysfakcjonowani, że konkurs „Jarmark Sztuki Wrażliwej” został bardzo ochoczo przyjęty przez dzieciaki i młodzież, które poprzez swój udział i piękne prace plastyczne bardzo zapisały się w naszych sercach. Za co ogromnie dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok :).

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ON-LINE

Fundacja „Promyczek”