Z noworocznymi życzeniami od Fundacji „Promyczek”

 

Początek roku to czas nowych postanowień, ale także i podsumowań. Jaki był miniony 2020 rok w Fundacji „Promyczek”? Szczególny – chyba jak dla każdego z nas.

 

Zaczął się bardzo radośnie – rozpoczęliśmy realizację nowych projektów, a podczas Balu Charytatywnego udało się uzbierać rekordową kwotę prawie 46 tys. złotych na terapię naszych Podopiecznych.

W trudnym czasie izolacji podczas pandemii, nie mogliśmy pozostawić naszych pacjentów bez pomocy! Dlatego umożliwiliśmy podopiecznym korzystanie z terapii on-line.

Przez cały rok realizowaliśmy projekty we współpracy z Gminami, Starostwem Powiatowym, PFRON, Województwem Małopolskim oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi.

 

Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Andrychów:

– „Z Promyczkiem w przyszłość 2020”

– „Pływanie szansą na rozwój – zajęcia na basenie w Andrychowie dla osób zagrożonych niepełnosprawnością i z niepełnosprawnością z Gminy Andrychów”

– „Z Promyczkiem na sportowo”

 

Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Wadowice:

– „Samodzielność ponad wszystko”

 

Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Powiatu Wadowickiego:

– „Będę samodzielny 2020”

– „Jarmark sztuki wrażliwej 2020”

– „Na sportowo”

 

Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Osiek:

– „Samodzielni w przyszłości 2020”

 

Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Porąbka:

– „Liczy się sprawność”

 

Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego:

– „Rehabilitacja dzieci i dorosłych najszybszą drogą do sprawności”

– „Trening umiejętności”

– „Radosne jutro”

 

Do marca 2021 roku trwa projekt „Samodzielni na miarę III” realizowany przy wsparciu finansowym PFRON.

 

Fundacja „Promyczek” prowadzi również szkolenia specjalistyczne z zakresu logopedii, pedagogiki, rehabilitacji. Zapraszamy do współpracy najlepszą kadrę szkoleniowców! Dzięki nim możemy wciąż doskonalić umiejętności nie tylko naszych terapeutów. Jest to także szansa dla nauczycieli, pedagogów, specjalistów z naszego regionu, by korzystać z ich wiedzy na terenie Gminy Andrychów, bez konieczności dalekich wyjazdów. Takie spotkania zawsze dają nam okazje do rozmów i wymiany doświadczeń.

 

We wrześniu biegaliśmy dla Marcelinki. Dzięki Zbójom z wieeeelkimi sercami podczas akcji organizowanej przez Urząd Miejski w Andrychowie – Bieg po serce Zbója spod Złotej Górki, Promyczkowa Podopieczna Marcelinka otrzymała od Was wsparcie w wysokości 41 tys. złotych!

 

Już 2019 roku Zarząd Fundacji „Promyczek” podjął starania o utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Andrychowie, czyli miejsca pomocy dla dorosłych osób niepełnosprawnych. I tak oto końcem 2020 roku udało się! Zarząd Powiatu w Wadowicach oraz Burmistrz Andrychowa pozytywnie zaopiniowali pomysł i ruszyły prace remontowe budynku, który został przekazany na ten cel przez Gminę Andrychów. Dzięki wsparciu Powiatu, sponsorów i dobrych ludzi, Fundacja mogła sfinansować remont budynku. Oczekujemy z niecierpliwością na oficjalne otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej!

 

Jakie są plany Fundacji „Promyczek” na ten rok? Dalej, nieprzerwanie nieść pomoc naszym Podopiecznym! Pod naszą pieczą jest obecnie 305 dzieci oraz 123 dorosłych, którym pragniemy umożliwić pomoc diagnostyczno-terapeutyczną. Jak co roku, złożyliśmy oferty na realizację zadań publicznych do Urzędów Gmin, Starostwa Powiatowego, Województwa Małopolskiego oraz PFRON. Pomimo wsparcia od organizacji rządowych nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim wystarczającego wsparcia, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz działalności Fundacji „Promyczek”.

Twój 1% podatku ma moc pomagania!

Wypełniając PIT wpisz nr KRS 0000437424

Dobro powraca ze zdwojoną siłą!

 

 

Koniec roku to dobry czas, by podziękować wszystkim, którzy pomagają nam nieść dobro!

 

Dziękujemy Burmistrzom, Wójtom, Zarządowi Starostwa Powiatowego, Panu Marszałkowi oraz Dyrekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi za wspieranie projektów!

Dziękujemy firmom Beskid Media, Ventus oraz Netus, które bezpłatnie dostarczają nam superszybki internet!

Dziękujemy portalowi MamNewsa.pl oraz Nowiny i Radio Andrychów za wsparcie medialne!

Dziękujemy naszym Sponsorom, Darczyńcom, Przyjaciołom – którzy wspieracie nasze działania finansowo i duchowo!

 

Życzymy Wam, aby ten rok był lepszy niż poprzedni!

By spełniły się Wasze i nasze cele i postanowienia noworoczne!

By każdy dzień przynosił Promyczek nadziei na lepsze jutro.

 

 

Zarząd, Pracownicy oraz Podopieczni wraz z Rodzinami

 

 

Chcesz być na bieżąco i wiedzieć co u nas słychać?

Odwiedź naszą stronę www.fundacjapromyczek.pl oraz www.facebook.com/FundacjaPromyczekAndrychow